Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – spektakularne rezultaty już po trzech zabiegach

Czyszczenie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (nakładki, lakiery, pasty), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są teraz najczęściej wybierane? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po trzech zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – specjalny preparat do naświetlania

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Potem za pomocą specjalnego szablonu określa się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.