Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Więcej na temat korekty wzroku Kraków na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, presbiopii, jak również wielu innych schorzeń. Niezwykle popularna stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje adekwatną technikę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, tym samym mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Oprócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący metodą przydatną w ujawnianiu glaukomy, zapalenia gałki ocznej, a także pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi przypadkami, jak np. usuwaniem kaszaków lub ciała obcego z oka.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]