Jak wykorzystuje się w rehabilitacji lasery wysokoenergetyczne?

Znajdź lasery wysokoenergetyczne.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nierzadko jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, skręcenia stawów czy naderwania wiązadeł. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu ostrogi piętowej, zapalenia stawów, rwy kulszowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną budowę i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]