Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Tutaj znajdziesz szczegółowe wiadomości dotyczące korekty laserowej wzroku Kraków.

Wygoda na co dzień, praca w różnorodnych zawodach oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie niektóre z powodów, które nakłaniają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle rośnie, do czego przyczynia się zapewne nadzwyczaj nikłe ryzyko możliwych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, bowiem są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekcja wzroku – precyzja oraz małe niebezpieczeństwo powikłań

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się fenomenalne efekty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować hyperopię. W tej chwili szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego formowania, a zarazem zmniejsza zagrożenie naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia sporo czynników. Najistotniejsze to z całą pewnością niska inwazyjność, efektywność, precyzja i minimalne ryzyko powikłań. Należy napomknąć również o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, iż w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę czy choroby oczu takie jak zaćma.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]