Badania psychologiczne operatorów
Skieruj się tu i dowiedz się, komu zlecić badania operatorów Bielsko.
Są potrzebne jeśli musimy stwierdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako kierowca wózka lub innej maszyny. Choć sporo badanych podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?
Jak wyglądają badania operatorów?
W pierwszej części badania kandydat wypełnia stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w rozmaitych, często ekstremalnych przypadkach. Po przeczytaniu ankiety kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie w stanie określić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego inteligencję lub zdolności społeczne. Zawartość kwestionariuszy zależy od zawodu kandydata. Pierwszy etap badania operatorów zwykle wywołuje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko okazuje się problemem.
Badania operatorów na aparatach
Ostatni etap badania operatorów wymaga zastosowania specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne testy badają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych sytuacjach. Powinniśmy wiedzieć, że w skrajnych sytuacjach ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy badany w rozmowie przyzna się do złego nastroju albo test wykaże, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może być wówczas przełożone albo – gdy powodem okaże się alkohol – również odwołane.
Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]