Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Jeśli chcesz kupić aparaty do ultradźwięków, koniecznie sprawdź www.bardomed.pl.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]