Srebrna biżuteria z ametystami

Biżuterię z ametystami zamówisz na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na oryginalną purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.