Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wpierw jednak następuje ta wymarzona przez większość kobiet chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – tradycja od wielu stuleci

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niezwykle stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, określana jako “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Z początku wytwarzano je ze skóry, z łodyg tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężowie chcieli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, tymczasem surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku stuleci, przy czym znamienny wzrost ich powodzenia daje się odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z pokaźnym diamentem, jednakże możliwości dowolnego dobierania różnych metali oraz kamieni są ogromne. Prócz diamentów stosuje się szafir, topaz bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, iż mężczyzna powinien wydać na niego minimum dwumiesięczną pensję. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych elementów: wzoru, wykorzystanego kamienia, liczby karatów czy surowca, dlatego każdy kupi piękny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem uczucia oraz zaangażowania, dlatego jego wartość nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]