Duży wybór wisiorków srebrnych

Potrzebujesz wisiorków srebrnych? Sprawdź http://tinyurl.com/zbzvb8q

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje też na kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.