biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, pierścionki z cyrkoniami

Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

W zdobnictwie powszechnie wykorzystywane są wiele kamieni szlachetnych. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii unikalnego wyglądu, znacznie podnoszą cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia w posiadanej biżuterii. Wymyślono oczywiście także alternatywne sposoby dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy składające się z niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Wykorzystuje się je przykładowo w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, przez swoje właściwości używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład przez internet.