Nadajnik optyczny – zasada działania

Jeśli chcesz zamówić nadajnik optyczny, zobacz tutaj.

Ze względu na to, że prawie wszyscy używamy sieci telekomunikacyjnych, muszą one obecnie okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno zatem zaskakiwać, iż elementy stosowane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi częściami są rzecz jasna kable, jednak – jak łatwo stwierdzić – bez pozostałych części prawidłowe działanie instalacji nie byłoby osiągalne. Takimi kluczowymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła przekazywane później za pomocą światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po nadawcy informacji i koderze. Zakodowane informacje są dzięki niemu transmitowane światłowodami, a potem transformowane przez detektor, by dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niskim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już starsze rozwiązania.

Bezpieczne nadajniki optyczne

By sieć była efektywna oraz bezpieczna, do jej wykonania trzeba wykorzystać jedynie elementy najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję powinien działać w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go zamówić powinniśmy pomyśleć już podczas projektowania instalacji. Firmom parającym się fachowym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, bowiem ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie problemów w czasie montażu – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]