Multiswitch kaskadowy – łatwe skalowanie sieci

Sprawdź, gdzie kupić multiswitch kaskadowy.

Instalacje komputerowe obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć jest odpowiednia, świadczy sporo parametrów. Musi oczywiście być bezpieczna oraz zapewniać dużą czytelność transmitowanych danych, jednak tak samo istotna okazuje się możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno być związane z potrzebą przeprowadzenia trudnych prac – przez to inni odbiorcy nie mogliby bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, z którymi powiększenie sieci okaże się szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami i złączami, do których podłączane są kable. Jeśli konieczne będzie poszerzenie instalacji – na przykład wówczas, kiedy nowy odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu mają 8 wtyczek, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna liczba gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych blokach należy rzecz jasna wykorzystać urządzenia o wyższej liczbie wejść. Niezwykle istotna będzie także separacja między gniazdami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa bowiem na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 db. Jest to istotne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]